wtorek, 13 października 2015

Odkryć prawdziwe skarby Polanowic - zabawa terenowa w Polanowicach


W niedzielę Stowarzyszenie Praktyków Kultury, Sołectwo Polanowice oraz Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne zorganizowało grę terenową. Wszystko w ramach projektu "Pierwszy Impuls" stworzonym w ramach 25-lecia firmy Deloitte. 


- Podczas 5-dniowego pobytu animatorów w Polanowicach zastosowaliśmy różnorodne metody angażujące różne grupy na wielu poziomach- mówi Paulina Kaczmarek koordynator projektu, Menedżer Deloitte pochodząca z Polanowic, a także członek Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego.

W projekcie przewidziano  stworzenie komiksu przedstawiającego opowieść mieszkańców o ich wsi, warsztaty kuglarskie, dyskusję moderowaną poświęconą wsi oraz niedzielną grę terenową.

W niedzielnej rywalizacji wzięło udział blisko trzydziestu uczestników. Ścigali się oni z czasem oraz z przygotowanymi przez organizatorów zadaniami.
Zwycięzcy dwanaście stacji pokonali w ponad 90 minut. Wśród atrakcji przewidziano również zwiedzanie Pałacu w Polanowicach. Po posiadłości Hansa von Gierkę, oprowadził przybyłych również z Inowrocławia gości Piotr Badziąg. Mieliśmy okazję zwiedzić dwór rodu Gierkę za co serdecznie dziękujemy właścicielowi. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Praktyków Kultury, Firmie Deloitte, sołtysowi i mieszkańcom Polanowic za znakomitą zabawę i promocję tej historycznej miejscowości.

Zarząd NTH

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz