Czym jest Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne?

Jesteśmy nowoczesnym stowarzyszeniem, zrzeszającym miłośników Kruszwicy i Kujaw. Działamy od 2014 roku. Naszym głównym celem jest promowanie historii miasta. Preambuła Statutu NTH stanowi, iż „Misją Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego jest podtrzymywanie i szerzenie tradycji ludowej i historii, jako wartościowej części kultury Polski. Publikujemy materiały związane z Kruszwicą i jej okolicami. Działamy na rzecz ludzi i miasta. Naszym wyznacznikiem jest szacunek dla tradycji i religii, patriotyzm i poszanowanie prawa”.

Podstawowe formy naszej działalności to:

-Wydawanie półrocznika, informatora, gazet historycznych Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego,
-Prowadzenie zajęć dla młodzieży szkolnej,
-Prowadzenie portali publicystycznych MojaKruszwica.pl, Kurier Kruszwicki oraz kruszwicahistoria.blogspot.com,
-Organizacja konferencji, wykładów, debat, promocji książek,
-Prowadzenie badań historycznych i prac związanych z promocją Kujaw,
-Organizacja wystaw, koncertów, projekcji,
-Współpraca z mediami, innymi organizacjami pozarządowymi oraz samorządem lokalnym.

Zarząd NTH (walne zebranie 27.V.2016 r., nowelizacja ustawy z 2014 r., z późniejszymi zmainami):

Prezes: Przemysław Bohonos
Wiceprezes: Bartłomiej Grabowski
Sekretarz: Mariusz Łęczycki
Skarbnik: Justyna Grabowska
Członek Zarządu: Magdalena Jagiełłowicz

Herb Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego: w tarczy znajduje się miecz z rękojeścią na górze, a ostrzem skierowanym u dołu symbolizujący krzyż oraz literę "T". U dołu miecza znajduje się data "2014", jest to rok założenia Towarzystwa. Po lewej stronie miecza widnieje litera "N", a po prawej "H", razem litery tworzą skrót "NTH". Tarcza otoczona jest labrami, zwisającymi z hełmu rycerskiego na górze tarczy. Z kolei na hełmie zamieszczona jest otwarta korona królewska, na środku której zamieszczony jest krzyżyk - symbol wiary chrześcijańskiej, korona symbolizuje władze królewską, która dała prawa miejskie miastu Kruszwica. U dołu tarczy, kursywą widnieje napis "Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne". Logo jest czarno-białe, bywa jednak, że liście pojawiają się w kolorze zielonym, korona ukazywana jest w złocie, a hełm i miecz oraz litery "N i H" w srebrze, Skrócone logo przedstawia tylko miecz, litery "N" i "H" oraz datę założenia Towarzystwa "2014". Logo jest oficjalnym herbem Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego.
Działalność NTH w 2014 i 2015 roku galeria
Działalność NTH w 2016 i 2017 roku galeria
Działalność NTH w 2018 roku galeria


Uwaga:

Opracowania publikacji historycznych, tak jak i wyniki badań historycznych zamieszczonych na tym blogu są własnością Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego i nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub ich fragmentów bez zgody zarządu Nadgoplańskiego Towarzystwa Historycznego. W przypadku kiedy chcą państwo opublikować fragment lub całość tekstu, proszę o kontakt z członkami zarządu drogą mailową. Adresy znajdują się w zakładce - kontakt.

Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
  
Wchodząc na tę stronę wyrażasz akceptację dla polityki cookies google polityka cookies

Serdecznie zapraszamy do współpracy!!!1 komentarz:

  1. O władcy Kazimierzu jest wiele informacji. Jak wziąć wszystko co się o nim słyszało to sama nie wiem czy jest to postać pozytywna czy negatywna historii. Najgorsze chyba były jego legendarne popędy http://www.open-youweb.com/kazimierz-wielki-bigamista/ czyli wiele kochanek. Natomiast mam inne pytanie poboczne czy jako władca był dobry według Was względem polityki zagranicznej?

    OdpowiedzUsuń