niedziela, 21 maja 2017

Zwiedzanie Muzeum Lotniczo-Gazowego w Inowrocławiu 1937 r.

Wycieczki, które zatrzymywały się w Inowrocławiu, zwiedzały najpiękniejszą stronę miasta, czyli zakłady zdrojowe, lecz nie był to jedyny punkt programu zwiedzających. W mieście było wiele innych obiektów zabytkowych. Nie należy zapominać o Muzeum Lotniczo-Gazowym, które mieściło nigdzie nie spotykane eksponaty z dziedziny lotnictwa oraz akcji oplg.

Muzeum Lotniczo-Gazowe zwiedzała młodzież szkolna, zachwycona eksponatami. Szczególnie młodych interesowała Obwodowa Modelarnia Lotnicza, w której mieściło się około 100 modeli latających. Co ciekawe część modeli tworzyły same dzieci z okolicznych szkół.

Muzeum otwarte było codziennie od godziny 9:00 do 12:00 oraz 15:00 do 18:00, znajdowało się przy ulicy Marszałka Piłsudskiego (w tym okresie, w pobliżu pomnika Jana Kasprowicza).

Młodzież szkolna płaciła za wstęp 10 groszy, a osoby starsze 25 groszy (średni zarobek robotnika wynosił około 95 złotych miesięcznie). Zbiorowe wycieczki mogły liczyć na ulgi.


Opracowanie Bartłomiej Grabowski, źródło Dziennik Kujawski nr 114, z 21 maja 1939 r. Fot. http://www.inowroclawfakty.pl/historia-aeroklubu-kujawskiego/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz